۱۴۰۰/۰۳/۱۲

قطع برق در مشهد

به دنبال بالا رفتن دما و استفاده همگانی از سیستم‌های سرمایشی و بالا رفتن مصرف برق، برخی از مناطق مشهد به طور پراکنده با قطع برق مواجه شده‌اند.
این خاموشی‌ها ۱۲۰ الی ۱۵۰ دقیقه و بر اساس جدول زمان بندی‌ که از قبل توسط شرکت برق اطلاع رسانی شده صورت می گیرد.هر چند در برخی از مناطق بنا به گفته همشهریان به صورت نامنظم و خارج از برنامه برق قطع شده بود.
قرار دادن کولرهای آبی روی دور کند، تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا۱۸) مهمترین راهکارها برای پایدار ماندن شبکه برق کشور است.
سخنگوی صنعت برق در جمع خبرنگاران از تلاش برای افزایش واردات برق برای تامین نیاز کشور خبر داد که در نخستین گام واردات ۱۴۰ مگاواتی برق به ایران از ترکمنستان عملیاتی خواهد شد. از همین رو و بر اساس ابلاغیه جدید شرکت برق ، برای حفظ روشنایی خانه‌ها از این پس فقط برق ادارات پرمصرف قطع می شود.

عکاس: مهدیه غفوریان

نظر شما

گزارش های اخیر

جشن ولادت امام رضا (ع) با حضور رئیس‌جمهور منتخب

جشن ولادت امام رضا (ع) شامگاه سه‌شنبه در حرم مطهر رضوی با سخنرانی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور منتخب ، جمعی از مسئولان ، زائران و مجاوران برگزار شد.

محمدحسن صلواتی ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

نشست خبری رییس کل دادگستری خراسان‌رضوی

در اولین روز هفته قوه قضائیه غلامعلی صادقی رییس کل دادگستری خراسان‌رضوی و محمد حسین درودی دادستان مشهد در نشست خبری ضمن تشریح عملکرد دادگستری استان، به سوالات خبرنگاران...

محسن بخشنده ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

آیین تعویض پرچم گنبد منور حرم مطهر رضوی

آیین سنتی تعویض پرچم گنبد منور بارگاه امام علی بن موسی الرضا(ع) و پوشش ضریح مطهر، همزمان با صبح سالروز میلاد ثامن الحجج(ع) برگزار شد.

داوود بهگام ۱۴۰۰/۰۴/۰۱