۱۳۹۹/۰۸/۱۸

طبیعت روستای خانیک

روستای خانيك در بخش كاخك شهر قنات جهانی گناباد و در فاصله ۳۰ کیلومتری شمال شهر فردوس قرار داشته و اهالی آن با گویش تونی صحبت می‌کنند.

روستای خانیک با آن دره های کوهستانی و کوه های سنگلاخی که در پاییز با انبوه درختچه های سماق سرخ شده تجربه ای به یادماندنی خواهد بود. جامه رنگارنگ پاییز بر تن باغستان های گسترده خانیک خوش نشسته است. آمارها می گوید خانیک قطب تولید سماق در خراسان رضوی و بیش از ۵۰ درصد سماق کشور در این روستا کشت می شود.
با این همه، روستای زیبای خانیک این روزها تقریبا خالی از جمعیت جوان است. بسیاری از اهالی این روستا بعد از زلزله سال ۴۷ از اینجا مهاجرت کردند.

نویسنده و عکاس: ساناز صفایی

نظر شما

گزارش های اخیر

مشهد ، 99/9/9

هرکسی به نوبه خود تلاش می‌کند، نهمین روز از نهمین ماه سال نودو‌ نه را برای خود ماندگار کند، ما در فوتوشهر دقیقه‌های این روز را بر روی سنسور دوربین‌هایمان در قالب...

عکاسان فوتوشهر ۱۳۹۹/۰۹/۰۹

آغوش گرمِ گرمخانه‌ها

در این شب‌ها که سوز سرما از هر درزی راه خود را برای رسیدن به گرمای خانه باز می‌کند، هستند افرادی که بی‌خانه‌اند و سرپناهی ندارند که وقتی سیاهی شب از راه می‌رسد،...

داوود بهگام ۱۳۹۹/۰۹/۰۸

طبیعت پاییزی ییلاقات مشهد

با گذشت یک ماه و نیم از فصل پاییز کم کم درختان رنگ عوض کرده و این فصل زرد رنگ، ییلاقات مشهد را برای گشت و گزار پاییزی آماده کرده است.

مصطفی عباسی ۱۳۹۹/۰۸/۲۵