۱۳۹۹/۰۴/۰۹

وضعیت، بالاتر از قرمز

با گذشت بیش از چهار ماه از ورود ویروس کرونا به کشور و علی رغم تمام محدودیت های ایجاد شده در چند ماه اخیر، این روزها، مشهد در شرایط قرمز به سر می برد .
طبق اعلام دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی، شهر مشهد از مرحله قرمز عبور کرده و «هشدار بسیار بالا» اعلام شده است.
آمار روزانه تعداد مراجعه‌کنندگان بیشتر از عدد ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر هست که بستری می‌شوند که این زنگ خطر محسوب می‌شود.
براساس اعلام وزارت بهداشت در 24 ساعت گذشته 162 بیمار در اثر کرونا جان باختند؛ این آمار رکوردی تازه از لحاظ تعداد کشته ها در ایران به حساب می آید.
احتمال بازگشت محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری ویروسی همه‌گیر مطرح است.
با حضور در فضای شهر و عکاسی از فضای جامعه متوجه این موضوع شدم که نیمی از مردم به تذکر ها آنقدر توجه ندارند و کرونا را اصلا جدی نگرفته اند، مشغول کارهای روزمره خود هستند، در خیابان و محل های عمومی بدون ماسک حاضر می شوند و حتی خیلی راحت به بستنی خوردن و آبمیوه نوشیدن مشغول هستند.
در عین حال خیلی از مردم هم با ماسک و رعایت فاصله های اجتماعی مشغول کارهای روزانه خود هستند.
این در حالیست که بیمارستان های مشهد شلوغ ترین روزهای خود را تجربه میکنند و تقریبا تخت خالی برای بیماران کرونایی کم یاب شده است .
تمام تصاویر با استفاده از فیلتر قرمز عکاسی شده است.

نویسنده و عکاس: محمدحسن صلواتی

نظر شما

گزارش های اخیر

برداشت تنباکو در روستای بقمچ

روستای بقمچ با 2500نفر جمعیت در فاصله 36کیلومتری از شمال شهرستان چناران قرار گرفته است، این روستا سرسبز و در دل کوه‌های هزار مسجد با آب و هوایی خنک و مطبوع است. بقمچ...

مرضیه میرنژاد ۱۳۹۹/۰۷/۰۲

« مِند » روستای ملی سفال

روستای کهن «مِند» در حاشیه شمالی گناباد از گذشته های دور- به روایت برخی کارشناسان از ۵ هزار سال پیش- به هنر سفالگری شهره بوده است. بررسی‌های میدانی و مطالعات نشان...

ساناز صفایی ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

خلیل‌آباد شهر تاکستان‌ها

شهرستان خلیل‌آباد یک تاکستان بزرگ است، پر از شاخه‌های خزنده میم و برگ‌های سبز و حبه‌های شیرین و ترد انگور. حتی توی بعضی کوچه‌پس‌کوچه‎‌های شهر هم تاکستان می‌بینی...

ساناز صفایی ۱۳۹۹/۰۶/۲۳